2008 Club T&F Champions Print
Written by DB   
Thursday, 25 September 2008 13:01
Herewith

CLUB CHAMPIONS 2008

100 metres

Open Men               Justin Green

Veteran  Men                  Draco Mkpa & Pat Logan

Under 20 Men                  Jay Buckler-Picton

Under 17 Men                  Frank Johnson

Under 15 Boys            Sanford Brown

Under 13 Boys            Tom Field

Open Women                  Mary Iheke

Veteran Women          Joan Trimble

Under 20 Women         Mary Iheke

Under 17 Women         Charlie Ambidge

Under 15 Girls                  Victoria Douglas

Under 13 Girls                  Lauren Edwards

200 metres

Open Men               Chris Hall

Veteran Men             Draco Mkpa

Under 17 Men                  Richard Smeaton

Under 15 Boys            Rohit Naha

Under 13 Boys            Tom Field

Open Women                  Dominique Blaize

Veteran Women          Joan Trimble

Under 20 Women         Mary Iheke

Under 17 Women         Charlie Ambidge

Under 15 Girls                  Victoria Douglas

Under 13 Girls                  Minty Allen & Mae Thompson

300/400 metres

Open Men               Jamie McCullagh

Veteran Men             Ollie Oladele

Under 20 Men                  Jay Buckler-Picton

Under 17 Men                  Richard Smeaton

Under 15 Boys            Sanford Brown

Under 13 Boys            James Khan

Open Women                  Mary Iheke

Veteran Women          Nicki Murphy

Under 20 Women         Mary Iheke

Under 17 Women(300)     Molly Renfer

800 metres

Open Men               Jamie McCullagh

Veteran Men             David Bell

Under 20 Men                  Aljosa Isakovic

Under 17 Men                  George Corcoran

Under 15 Boys            Nikolaj Schubert

Under 13 Boys            Sam Vassall

Open Women                  Molly Renfer

Veteran Women          Nicky Atkins

Under 20 Women         Emine Ulucay

Under 17 Women         Molly Renfer

Under 15 Girls                  Gaby Miles

Under 13 Girls                  Celia Wright

1500 metres

Open Men               Alex Thomas

Veteran Men             Andy Arbour

Under 20 Men                  Aljosa Isakovic

Under 17 Men                  George Corcoran

Under 15 Boys            David Fitzpatrick

Under 13 Boys            Matthew Broderick

Open Women                  Rachel Burbridge

Veteran Women          Rachel Disley

Under 20 Women         Harriet Lester

Under 17 Women         Molly Renfer

Under 15 Girls                  Gaby Miles

Under 13 Girls                  Layla Thompson

3000/5000 metres

Open Men               Mark Reed

Veteran Men             Andy Arbour

Open Women                  Rachel Burbridge

Veteran Women          Nicky Atkins

Under 20 Women         Natalie Sacre

Marathon(Mabel Winter Bowl)

Open Men               Peter Wilkins

Veteran Men             Bob McDonough

Open Women                  Lois Kerrison

Veteran Women          Lois Kerrison

High Hurdles

Open Men               Matt Field

Under 17 Men                  Tom Parry

Under 15 Boys            David Fitzpatrick

Under 13 Boys            Alex Mackintosh

Open Women                  Dominique Blaize

Under 20 Women         Harriet Lester

Under 17 Women         Emily McIlwain

Under 15 Girls                  Lucy Clacher

Under 13 Girls                  Mae Thompson

Intermediate Hurdles

Open Men               Humphrey Waddington

Under 17 Men                  Tom Parry

Open Women                  Lana Whatley

Under 17 Women(300)     Sophie Peters

2000/3000 metres Steeplechase

Open Men               Mike Maranzano

Veteran Men             Andy Arbour

Under 17 Men                  George Field

High Jump

Open Men               Matt Field/Chris Dack

Veteran Men             Robin Shaw

Under 20 men                  Prath Kaneri

Under 17 Men                  Richard Smeaton

Under 15 Boys            Richard Clarke

Under 13 Boys            Alex Mackintosh

Open Women                  Dominique Blaize

Veteran Women          Nicki Murphy

Under 20 Women         Mary Iheke

Under 17 Women         Emily McIlwain

Under 15 Girls                  Philippa Allcock

Under 13 Girls                  Lauren Edwards

Pole Vault

Open Men               Gordon Lester

Veteran Men             Maurice Joyce

Under 17 Men                  Gordon Lester

Under 15 Boys            Rohit Naha

Open Women                  Chyna Vincent

Veteran Women          Clare Nelson

Under 20 Women         Anna Schlerf

Long Jump

Open Men               David Cook

Veteran Men             John Simmons

Under 17 Men                  Patrick Hillyer

Under 15 Boys            Sanford Brown

Under 13 Boys            Alex Mackintosh

Open Women                  Dominique Blaize

Veteran Women          Nicki Murphy

Under 20 Women         Harriet Lester

Under 17 Women         Emily McIlwain

Under 15 Girls                  Vicky Douglas

Under 13 Girls                  Saskia Fitzpatrick

Triple Jump

Open Men               Humphrey Waddington

Veteran Men             Frank Schubert

Under 17 Men                  Patrick Hillyer

Under 15 Boys            Rohit Naha

Open Women                  Liz Davidson

Veteran Women          Nicki Murphy

Under 17 Women         Katja Schlerf

Shot

Open Men               Nick Owen

Veteran Men             Gareth Cook

Under 17 Men                  Saif Ali

Under 15 Boys            Richard Clarke

Under 13 Boys            William van Klaveren

Open Women                  Dominique Blaize

Veteran Women          Camilla Thrush

Under 17 Women         Pippa Wingate

Under 15 Girls                  Claudia Noakes

Under 13 Girls                  Emily Douglas

Discus

Open Men               Nick Owen

Veteran Men             Gareth Cook

Under 17 Men                  Adam Wicks

Under 15 Boys            Richard Clarke

Under 13 Boys            William van Klaveren

Open Women                  Camilla Thrush

Under 20 Women         Anna Schlerf

Under 17 Women         Natalie Ellis

Under 15 Girls                  Eleanor van Klaveren

Under 13 Girls                  Emily Douglas

Hammer

Open Men               Gareth Cook

Veteran Men             Gareth Cook

Under 17 Men                  Saif Ali

Under 15 Boys            Richard Clarke

Open Women                  Camilla Thrush

Veteran Women          Camilla Thrush

Under 17 Women         Flo Penfold

Javelin

Open Men               Felix Hatton

Veteran Men             Les Hatton

Under 17 Men                  William Trimble

Under 15 Boys            Asher Nelson

Under 13 Boys            William van Klaveren

Open Women                  Dominique Blaize

Veteran Women          Camilla Thrush

Under 20 Women         Natalie Sacre

Under 17 Women         Olivia Brauten-Smith

Under 15 Girls                  Rahannah Gillette-Vernon

Under 13 Girls                  Mae Thompson